Event 2

Diana Cooke memorial 10mTT: 5 May 2018

Overall results

Name Club  Result  Points
Ellie Cooper RaceHub 00:24:03 100
Denise Burrows THE Cycle Studio~Core Telecom~RPC 00:25:03 97
Vikki Sivertsen Malvern Triathlon Club 00:25:11 94
Gemma Johnson Beacon Roads CC 00:25:15 90
Aimee Lane Wyre Forest CRC 00:25:19 87
Fay Barrington Team Cherwell 00:25:35 84
Annabel Prow Nottingham Clarion CC 00:25:36 81
Sue O'Shaughnessy Wyre Forest CRC 00:25:58 77
Sarah Senderski Team Bottrill-VANGUARD 00:26:00 74
Laura Walker Team Bottrill-VANGUARD 00:26:12 71
Lucy Sturgess Leicester Forest CC 00:26:14 68
Sonya Tate Newcomers CC 00:26:26 65
Lucy Crookston Leicester Forest CC 00:27:07 61
Rebecca Lane Worcester St. John CC 00:27:08 58
Cath Fenn Coventry RC 00:27:23 55
Sarah Berrisford Coventry Triathletes 00:27:50 52
Sarah Soden Leicester Forest CC 00:29:00 48
Moira Goodway Banbury Star CC 00:29:17 45
Alice O'Neill Newcomers CC 00:29:29 42
Marie Mcloughlin Banbury Star CC 00:29:29 42
Melissa Haselden Phoenix Velo 00:29:31 35
Anna Wordsworth Coventry Triathletes 00:29:36 32
Ila Pearson Banbury Star CC 00:29:43 29
Jacqui Smith Team Cherwell 00:32:14 26
Katherine Daniels Banbury Star CC 00:32:20 23
Julie Hinds Coventry CC 00:32:56 19
Sue Brooks Coventry Triathletes 00:33:57 16
Catherine Darragh Coventry Triathletes 00:34:04 13
Amy Russell Banbury Star CC 00:34:31 10
Natalie Murphy Coventry Triathletes 00:35:22 6
Angela Hands Coventry Triathletes 00:35:44 3

Yellow jersey table

Name Club Event 1 Event 2 Total
Denise Burrows THE Cycle Studio-Core Telecom-RPC 100 97 197
Aimee Lane Wyre Forest CRC 90 87 177
Gemma Johnson Beacon RCC 80 90 170
Sue O'Shaughnessy Wyre Forest CRC 70 77 147
Lucy Crookston Leicester Forest CC 60 61 121
Ellie Cooper RaceHub   100 100
Vikki Siversten Malvern Tri Club   94 94
Fay Barrington Team Cherwell   84 84
Annabel Prow Nottingham Clarion CC   81 81

Green jersey table

Name Club Event 1 Event 2 Total
Cath Fenn  Coventry RC 40 55 95
Sarah Senderski Team Bottrill-VANGUARD   74 74
Laura Walker Team Bottrill-VANGUARD   71 71
Sonya Tate Newcomers CC   65 65
Rebecca Lane Worcester St John CC   58 58
Denise Shepherd Team Bottrill-VANGUARD 50   50
Gillian Campbell Derby Mercury RC 30   30

White jersey table

Name Club Event 1 Event 2 Total
Sarah Soden Leicester Forest CC 20 48 68
Sarah Berrisford Coventry Triathletes   52 52
Moira Goodway Banbury Star CC   45 45
Alice O'Neill Newcomers CC   42 42
Marie Mcloughlin Banbury Star CC   42 42
Melissa Haselden Phoenix Velo   35 35
Anna Wordsworth Coventry Triathletes   32 32
Ila Pearson Banbury Star CC   29 29

Polka dot jersey table

Name Club Event 1 Event 2 Total
Jacqui Smith Team Cherwell   26 26
Katherine Daniels Banbury Star CC   23 23
Julie Hinds Coventry CC   19 19
Sue Brooks Coventry Triathletes   16 16
Angela Hands Coventry Triathletes 10 3 13
Catherine Darragh Coventry Triathletes   13 13
Amy Russell Banbury Star CC   10 10
Natalie Murphy Coventry Triathletes   6 6

Most improved senior table

Name Club Event 2 Total
Sue O'Shaughnessy Wyre Forest CRC 100 100
Gemma Johnson Beacon RCC 80 80
Aimee Lane Wyre Forest CRC 60 60
Denise Burrows THE Cycle Studio-Core Telecom-RPC 40 40
Lucy Crookston Leicester Forest CC 20 20

Most improved vet table

Name Club Event 2 Total
Angela Hands Coventry Triathletes 100 100
Cath Fenn Coventry Road Club 67 67
Sarah Soden  Leicester Forest CC  33 33

Fastest novice table

Name Club Event 1 Event 2 Total
Marie Mcloughlin Banbury Star RC   100 100
Natalie Murphy Coventry Triathletes   50 50